Anasayfa Amerika Amerika’da Dil Eğitimi

Amerika’da Dil Eğitimi

6 min read
1
3
Amerikada Dil Eğitimi

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu, o dilin konuşulduğu ortama girmektir. Bunun için de İngilizce söz konusu olduğunda ilk olarak akla gelen isimlerden biridir Amerika. Güneşin batmadığı ülkede dil öğrenmek, yeni yerler görüp yeni insanlar ile tanışmak aynı zamanda hayatınızda çok önemli bir tecrübe olacaktır.

Amerika’da dil öğrenmeye karar verdiğinizde ise ilk olarak eğitim sürenizi tespit etmeniz gerekir. Yaz aylarını değerlendirmek isteyenler için neredeyse her eğitim kurumu yaz dönemine yönelik kurslar gerçekleştirmektedir. Bunun yanında uzun süreli eğitim almak isteyenler, adeta bir üniversite gibi sonbaharda başlayıp süregelen eğitimleri tercih edebilirler.

Eğitim süresine karar vermenizin ardından eğitim almak istediğiniz bölgeye karar vermeniz gerekiyor. Amerika büyük bir ülke olduğu için eğitim alınabilecek çok fazla alternatif bulunmaktadır. Dil Eğitimi açısından en çok tercih edilen noktalar ise şöyle; Boston, New York, San Francisco, San Diego, Miami ve Los Angeles şehirleridir. Her bir şehir, İngilizce öğrenmek isteyen bir öğrenci için ideal merkezlerdir. Dolayısıyla bu noktalarda pek çok dil okulunun da şubelerinin olduğunu görmekteyiz.

Dil kursu için programının içeriği, her eğitim kurumunda farklılık gösterecektir. Ancak bunun yanında genel çerçevede inceleyecek olursak, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi ve sınavlara hazırlık kursları (TOEFL, IELTS vb.) sunulmaktadır. Bunlara ek olarak hazırlık yılı programları var ki, bunlar da burada akademik eğitim alacak olanlara özel olarak sunulmaktadır. Akademik olarak devam etmek istediğiniz okula göre de İngilizce eğitim alabileceğiniz kurslar da vardır. Eğer Amerika’da yapacağınız eğitime karar verdiyseniz gideceğiniz okulun anlaşmalı olduğu dil kurslarından da dil eğitimi almanız mümkündür.

Amerika’da Dil Eğitimi almaya karar verdiğinizde bir diğer konu da konaklamadır. Konaklama konusunda kursların sizlere pek çok seçenek sunduğunu göreceksiniz. Aile yanı konaklama bunlar arasında en çok duyacağınız kavram olacaktır. Diğer taraftan yurt, apart, stüdyo daire ve otel gibi seçenekler de karşınıza çıkacaktır. Aile yanı konaklama, dil eğitimi destekleyici nitelikte olacağı için genellikle tavsiye edilmektedir. Kimi zaman aynı evde kalan farklı ülkelerden gelen öğrenciler ile de arkadaşlık ederek dil pratiğinizi geliştirebilirsiniz. Konaklama yerinizi, kurs seçiminiz ile birlikte netleştirdiğinizde Amerika’da dil eğitiminizin önemli bir kısmını halletmiş olacaksınız.

Amerika’daki İngilizce kursları ile ilgili net bir fiyat bilgisi vermek mümkün değil. Ancak fikir oluşturması için ortalama bir fiyat verecek olursak, 4 haftalık bir program için 1,000 ile 1,500 dolar arasında değişen ücretler görülmektedir. Bunun yanında konaklama ücretinizin ayrıca olacağını unutmamalısınız. Konaklama ücreti kalacağınız bölge ve konaklama tipine göre değişkenlik gösterecektir. Bunlara ek olarak günlük harcamalarınız olacaktır. Günlük ihtiyaçlarınıza göre belirleyeceğiniz gündelik harcama tutarını da eğitim ve konaklama giderlerine eklediğimizde dil eğitimi için harcayacağınız parayı hesaplayabilirsiniz.

Daha Fazla
 • Sertifika Programı

  Sertifika Programları

  Sertifika Programı Nedir? Sertifika programları kısa sürede ve uygun bütçelerle eğitim alm…
 • Referans Mektubu

  Referans mektubu üniversite başvurunuz için en gerekli unsurlardan biridir. Amerika‘…
 • TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

  TOEFL yurt dışında eğitim almak isteyen her öğrenci için gerekli bir durum haline geldi. T…
Load More In Amerika

Yorum

 1. […] Amerika’da Dil Eğitimi Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız! […]

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

TOEFL ve IELTS Sınavları

İngilizce dil yeterliliğini ölçmek için adaylara uygulanan TOEFL ve IELTS sınavları; yurtd…