TOEFL yurt dışında eğitim almak isteyen her öğrenci için gerekli bir durum haline geldi. TOEFL sınavına hazırlanmak isteyen fakat kursların fiyatlarını karşılayamayan öğrenciler elbet olacaktır. Bunun için internette bulabileceğiniz pek çok kaynak var. TOEFL’a hazırlanmak için yararlanabileceğiniz 10 ücretsiz kaynak hakkında bilgi verdiğimiz bu yazıya geçmeden önce, sınava hazırlık için İngilizce seviyenizin en az intermediate olması gerektiğini söylemekte fayda var.

1- Talkenglish.com

TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

TOEFL bildiğiniz üzere, okuma, dinleme, konuşma ve yazma olarak dört aşamada uygulanır. TOEFL dinleme için kendinizi geliştirebileceğiniz, basit düzeyden ileri düzeye kadar dinleme, anlama alıştırmaları yapabileceğiniz bir sitedir. Dinlediklerinizi tekrar ederek kelime telaffuzlarınızı da geliştirip, TOEFL konuşma aşamasında pratik yapabilirsiniz.

2- The New Yorker

TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

Bu site sayesinde İngilizce okuma hızınızı test edebilir ve geliştirebilirsiniz. TOEFL sınavı için okuma hızı çok önemlidir. Sitenin ana sayfasında bazı kitaplara, teknoloji ve iş yaşamı hakkında içeriklere, videolara, çizgi filmlere ulaşabilirsiniz. Bu sayede TOEFL okuma konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Güncel konular hakkında pek çok makaleye erişip kelime dağarcığınızı genişletebilirsiniz.

3- My English Pages

TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

Bu site TOEFL sınavına hazırlanma konusunda en geniş kaynaklardan biridir. Çünkü hem konuşma, hem yazma, hem dinleme hem de okuma alıştırmalarını bulabilirsiniz. Tek bir kaynak üzerinden sınava hazırlanmak isteyenler için ve TOEFL hazırlık sürecinin başlangıcı olarak bu site uygun bir seçim olacaktır.

4- English The Easy Way

TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

Grammer konularını öğrenmek İngilizce öğrenme sürecinin belki de en çok zorlanılan kısmıdır. Bu site sayesinde dil bilgisi kurallarına kolaylıkla hakim olacaksınız. TOEFL writing gibi önemli olan kısmı atlattıktan sonra okuma da aynı şekilde gelişecektir. Yazmak, dil öğrenme sürecinde kullanılan ve en etkili olan yöntemlerdendir.

5- Buowl.boun.edu.tr

TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

Boğaziçi Üniversitesi Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biridir. Bu site de Boğaziçi Üniversitesi’nin online İngilizce yazma sitesidir. Yazma kısmı ile ilgili çok önemli ipuçlarını sitede bulabilirsiniz. İngilizce makale yazarken dikkat edeceğiniz hususlar, kelimelerin kullanım yerleri gibi pek çok konuda bu siteden yardım alabilirsiniz.

6- The Online Books Page

TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

TOEFL hazırlık kitapları sadece Türkiye’de değil tüm dünyada kullanılır. Öğrenciler için en büyük problemlerden biri olan kitapların ve sözlüklerin pahalılığı gözünüzü korkutuyorsa mutlaka bu siteden faydalanmalısınız. Online olarak eriştiğiniz sözlük, hikaye, roman gibi kitapların ayrıca PDF olarak çıktısını alabilirsiniz. Dil öğrenme sürecinde kitapların yeri tartışılmaz derecede önemlidir.

7- Splendid Speaking

TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

Öğrencilerin İngilizce konuşma yeteneklerini artırmak için oluşturulan site platformunda seviyenizi ileri düzeye çıkarabilirsiniz. TOEFL speaking kısmı kimi öğrencilerin en çok zorlandığı kısım olsa da aslında uygulamalı öğrenildiği için öğrenilmesi en rahat kısımdır. Birden fazla duyu çalıştırdığınızda öğrenmeniz oldukça iyileşecektir.

8- Essay Info

TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

Essay Info yazma alıştırmalarını nasıl yapacağını bilmeyen öğrenciler için çok iyi bir kaynak olacaktır. Çünkü bu sitede konu bulamayanlar için konu başlıkları bile verilir. Akademik makale okumak ve yazmak her öğrencinin kariyeri için gereklidir. TOEFL Essay gibi en zorlanılan konularda bile bu site sayesinde kelime dağarcığınız ve popüler konular hakkındaki yetkinliğinizi artacaktır.

9- Speaky

TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

Bu siteye üye olduktan sonra anadili İngilizce olan insanlarla ücretsiz olarak hem mesajlaşarak hem de görüntülü şekilde iletişim kurabilirsiniz. İngilizce konuşmak için en iyi kaynaklardandır. Hatalarınızı o an düzelten biri ile çalışırken pratiğinizi arttırabilirsiniz. Aynı zamanda Türkçe öğrenmek isteyen yabancılara da yardımcı olup TOEFL hazırlık sürecinizi zevkli bir hale getirebilirsiniz.

10- Esl Point Speaking

TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

Günlük dilde ya da resmi dilde İngilizce konuşmak için Türkçe’de olduğu gibi bazı kalıplar vardır. İngilizce deyim ve kalıpları öğrenmek için bu site harika bir kaynak olacaktır. Bunun yanı sıra hem yazı dilinde doğal bir anlatım, hem dinleme sürecinde rahatlık elde etmede kalıplar önemlidir. Yani İngilizce kalıp ve deyim öğrenmek TOEFL hazırlık sürecini pekiştirmede her yönden etkilidir.

TOEFL için diğer yazılarımıza bakabilirsiniz!

Daha Fazla
Load More In Amerika

Yorum

  1. […] İngilizce Seviyenizi İlerletmek İstiyorsanız Bu Yazımıza Kaçırmayın! […]

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

TOEFL ve IELTS Sınavları

İngilizce dil yeterliliğini ölçmek için adaylara uygulanan TOEFL ve IELTS sınavları; yurtd…