Anasayfa Amerika Work and Travel Nedir?

Work and Travel Nedir?

6 min read
0
0
Work and Travel Nedir

Avrupa ve Amerika’yı görmek gençler için hem unutulmaz anılar hem de eşsiz deneyimler anlamına gelir. Eş zamanlı olarakta yeni kültürler ile tanışmanın avantajları yadsınamaz. Ancak Amerika gibi bir ülkeyi görmek, herkes için kolay olmuyor. Work and Travel ise her bütçe için bu imkanı tanıyan ama farklı bir niteliğe sahip olan özel bir programdır. Kısaca WAT olarak söz edilen uygulama, gençlere 4 aylık bir süre verir. Lisans öğrencisi olma şartı aranır ve bu şartı yerine getiren, belli bir seviyeye kadar İngilizce bilgisine sahip olanların 12 haftalık çalışma programı ile Amerika’da çalışması kalan süresinde de Amerika’yı keşfetmesi sağlanır. Yani, hem Amerika’da çalışma deneyimi elde edersiniz, hem de İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Work and Travel Nasıl Katılabilirim?

Bu programa kimler dâhil olabilir? – Üniversite öğrencileri yani 4 yıllık bir üniversite içerisinde eğitim olan öğrenciler ve bir istisna olarak 2 yıllık Turizm otelcilik öğrencileri bu program ile Amerika’da çalışabilirler.

Maliyeti nedir? – Maliyet değişiklik gösteren bir niteliğe sahip olacaktır. Çünkü aracı kurumlara göre farklı maliyetler söz konusu olabilir. Bunun dışında hem seyahat giderleriniz, hem de yaşam giderleriniz farklılık gösterecektir. Bununla birlikte, Amerika’da çalışacağınız 12 haftalık sürede, bunların büyük bir kısmını karşılayacak kadar kazanç elde edebilirsiniz.

Hangi işlerde çalışılır? – Bu konuda beli bir kısıtlama olmaksızın genellikle Fast – Food zincirleri söz konusu olmaktadır. Bunun yanında hosteller, restoranlar ve belki de golf tesisleri gibi çeşitli tesisler sizin çalışma alanınız olabilir.

Başvuru zamanları ne zamandır? – Belli bir başvuru zamanı söz konusu değil fakat iş yakalamak açısından mümkün olan en kısa zamanda başvuru yapmanız önemlidir. Work and Travel programı yaz döneminde gerçekleşen bir program olduğu için Kasım – Aralık aylarında ön başvurunuzu yapın. Bu şekilde iş seçeneklerinden istediğinizi yapma şansınız olacaktır.

Sağladığı faydalar nelerdir? – Bu bir kültürel değişim programıdır ve sizin yeni bir kültür ile tanışmanızı sağlar. İngilizce pratik yapabilecek kendinizi geliştirebileceksiniz. Ayrıca Amerika’da iş tecrübesi elde etmiş olmak, size pek çok konuda avantaj sağlayabilir. Bir de hayatınızın en güzel anılarını biriktirmiş olarak dönebilirsiniz.

Genel tavsiyeler nelerdir? – Work and Travel basit bir sistem olarak algılanmamalıdır. Getirisi çok olduğu kadar da zorlayıcı bir süreci işaret eder. Amerika’da çalışmak şüphesiz ki sizi belli bir oranda zorlayacaktır ama bu sizin için avantaj sağlayacaktır. İradeli olmalı ve fayda odaklı olarak bu programda yer almalısınız. Kendinizi geliştireceğinize şüphe yok. Aynı zamanda seyahat etme imkanı da sağlayabilirsiniz fakat bunun için öncelikle çalışma sürecinizi başarılı bir şekilde tamamlamalısınız.

 

Work and Travel (WAT) deneyimleri:

Ertuğrul’un WAT Deneyimi

Deniz’in WAT Deneyimi

Daha Fazla
 • Sertifika Programı

  Sertifika Programları

  Sertifika Programı Nedir? Sertifika programları kısa sürede ve uygun bütçelerle eğitim alm…
 • Referans Mektubu

  Referans mektubu üniversite başvurunuz için en gerekli unsurlardan biridir. Amerika‘…
 • TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

  TOEFL yurt dışında eğitim almak isteyen her öğrenci için gerekli bir durum haline geldi. T…
Load More In Amerika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

Pasaport Harçları

2019 yılı Ocak ayıyla birlikte pasaport harçları yüzde 24 oranında zamlanmıştır. Pasaport …