Anasayfa Burslar Tübitak Yurtdışı Eğitim Bursları

Tübitak Yurtdışı Eğitim Bursları

5 min read
0
0

Tübitak, öğrencilere ve bilimsel araştırmalara destek olmak amacı ile çeşitli burslar veren bir kurumdur. Burs ile eğitim almak birçok öğrencinin dikkatini çektiği için Tübitak Yurtdışı Eğitim Bursları da çok yakından takip edilmektedir.

Öncelikle burs türleri üzerinde durmak gerekirse, yurtdışı lisansüstü ve doktora ve hatta doktora sonrası bursları olarak finansal destek sağlamaktadır. Tübitak bursları tüm bu eğitim seviyelerinde öğrencilere destek olurken en önemli çıkış noktası bilim insanlarını desteklemektedir. Bu sebeple burs olarak açtığı bölümlerde aradığı en önemli koşullardan birisi öğrencinin bir araştırmasının olmasıdır.

Tübitak Yurtdışı Eğitim Bursları Başvuru Aşaması

Diğer taraftan basitçe Tübitak Yurtdışı Eğitim Bursları başvurusu hakkında şu bilgileri verebiliriz. Bu bursa başvurmak için lisans öğrencisi, yüksek lisans öğrencisi ya da yüksek lisansı tamamlamış olmanız gerekir. Başvuru yapabilmeniz için mezuniyet ortalamanızın 3.00 ve üstü olması önemli bir şarttır. Ayrıca yüksek lisans mezuniyetine sahipseniz ise mezuniyet notunuzun 3.20’den yüksek olması gerekmektedir. Başvuru yaparken referans mektubunuzu yüklemeniz ise bir zorunluluktur. Dil için başvuru yapılacak okulun tanıyacağı bir kurumdan dil yeterliliği almakta başvuru süreçlerinde gerekli bir adımdır. Bunun dışında programlara göre başvuru şartlarında daha farklı maddeler de bulunmaktadır. Başvuru şartlarını ise her dönem yayınlanan program başvuru ilanı üzerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca başvuru tarihleri de her yıla özel olarak paylaşılıyor. Kesinlikle duyuruları takip etmek gerekiyor.

Tübitak burslarında finansal yardım tutarları hakkında net bir şey söylemek maalesef mümkün olmuyor. Açılan bölümün koşulları, eğitim verilen ülke gibi birçok etkene bağlı olduğu için değişkenlik göstermektedir.  Tübitak burslarına hak kazanmak için eğitim alanınızın çok büyük bir etkisi olmaktadır. Tübitak’ın araştırmaları için ihtiyacı olan alanlar düzenli olarak Tübitak websitesinden açıklanıyor ve bu alanlarda eğitim almak isteyenler ise daha öncelikli çalışmalar yapabiliyor. Bu tür bilgiler ışığında araştırma yaparak, siz de Tübitak bursu alabilir, yurtdışı eğitim hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Tübitak Yurtdışı Eğitim Bursları ile ilgili olarak, başvuru koşulları, başvuru tarihleri ve de burs miktarları gibi konular ise güncel olarak Tübitak’ın web sayfası üzerinden takip edilebiliyor. Bu tip bilgiler sık sık güncellendiğinden ve en hızlı şekilde buradan doğru bilgiye ulaşılabildiğinden, tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla
Load More In Burslar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

Abitur Programı Nedir? 

Alman lise bitirme sınavı olarak adlandırılan Abitur (Hochschulreifeprüfung – Yüksek Okul …