Anasayfa Sigorta Yurtdışı Eğitim Seyahat Sağlık Sigortası

Yurtdışı Eğitim Seyahat Sağlık Sigortası

8 min read
0
0

Son dönemlerde yurtdışında eğitim taleplerinin sıklığı gittikçe arttı. Artık herkes dünya vatandaşı olmak istiyor. Fakat halihazırda bir ülke vatandaşıyken yeni bir ülkenin fiziksel ya da sosyal şartları öğrencileri zora sokuyor. Kimi zaman gerekli ön hazırlığı yapmak gitmekten daha da zor oluyor. Çünkü her ülkenin şartları birbirinden farklı ve öğrencilerin beslenme, barınma gibi ihtiyaçlarının yanı sıra sağlık ihtiyaçları da oluyor. Gidecekleri ülkede neyle karşılaşacaklarını bilmedikleri için her türlü önlemi almak zorundalar. Elbette genç insanların risk alması her zaman daha kolay, fakat bir kazayı, acil hastalığı, maddi ve bedeni zararları kimse ön göremez. İşte bu yüzden birçok kurum Yurtdışı Eğitim Seyahat Sağlık Sigortası hizmeti sunmaktadır.

Yurtdışı Eğitim Seyahat Sağlık Sigortası Neden Yaptırılmalıdır?

Yurtdışı eğitimi endişeleri de beraberinde getiriyor. Çünkü özellikle uzun süreli yurt dışı eğitimlerinde öğrencilerin dört beş yıl boyunca en azından genel sağlık kontrollerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Standart teminatlar ile nakit avanslar bile bu sigorta şirketlerine göre değişiyor. Bagajınızı kaybettiğinizde, ya da çantanız çalındığında neler olabileceğini hiç düşündünüz mü? Sigorta şirketleri sizin maddi zararınızı karşılıyor. Aynı zamanda önceden tahmin edemediğiniz diş ve diş eti gibi problemlerle karşılaştınız diyelim. Bu gibi bir durumda oldukça pahalı olan hastane masrafları, yurtdışını bilmeme tanımama tecrübesizliğiyle birlikte daha büyük bir sorun haline gelecektir. Bu ve bunun gibi sorunların önüne geçmek için yurtdışı eğitiminizden önce önlem almakta fayda var. İşte yurtdışı eğitim ve seyahat sigortası bu noktada önem kazanıyor. Türlü teminatlar ile zenginleştirilmiş olan bu yurtdışı eğitim seyahat sigortalarını kendi kriterlerinize göre dilediğiniz kurumdan temin edebilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim Seyahat Sağlık SigortasıYurtdışı Eğitim Seyahat Sağlık Sigortası Teminatları

Her yurtdışı seyahat sigortası firması sizi farklı şekillerde teminat altına alır. Teminatlar limite ve poliçeye göre bir takım farklılıklar içerebilir. Aynı zamanda kapsadıkları coğrafi alan da önemlidir. Teminatlar Afganistan, Irak gibi ülkeler dışında genel olarak tüm dünya ülkelerinde geçerlidir. Bazı sigorta şirketleri ABD, Kanada, Japonya gibi ülkelere de imkan vermemektedir. Yurtdışı eğitimi için olmazsa olmaz nitelikte sayılan bu sağlık sigortaları size tıbbi tedavi, seyahat, nakil, ikametgaha nakil, bagajınızın kurulması gibi pek çok detaylı hizmet verir. Aynı zamanda bazı kurumlar tarafından; siz acil bir durumla tedaviye alındığınızda ülkenizden gelecek olan aile üyelerinizden biri için konaklama imkanı bile verilir. Ceza davalarınızda kefalet ödemelerinizi bile karşılayan sigorta şirketleri bulunmaktadır. Ölüm durumlarında cenaze işlemlerini de üstlenirler. Bu kurumları, şartlarını ve yurtdışı eğitim seyahat sigortası fiyatları dahil her konuyu detaylıca araştırmalısınız.

Öğrenciye Nasıl Bir Fayda Sağlar?

Yurtdışı eğitim sağlık sigortası yaptırmanın standart bir seyahat sigortası yaptırmaktan ayrılan yönü nedir? Öğrenciye özel olmasının yanı sıra daha başka nasıl faydalar sağlar? Bu noktada pek çok unsur devreye girmektedir. Tekrar belirtmekte fayda varki her kurumun teminatları ve avantajları birbirinden farklıdır. Bunun yanı sıra poliçenizin standart bir seyahat sigortasından farkı seyahat süresince geçerliliğidir. Hem İngilizce hem de Türkçe olarak düzenlenen poliçe tüm dünya ülkelerinde kabul görür. Ayrıca sigortalama süresi seçenekleri mevcuttur, kişi kendi ihtiyaçlarına göre düzenleyebilir. Bazı sigorta şirketlerinde muafiyet durumları da söz konusudur.

Tüm dünyada geçerli bir diploma sahibi olmak bugün bir sürü öğrencinin hayalini süsler. Fakat başarılı bir öğrenci olmanın en büyük şartlarından biri refah ortamının oluşmasıdır. Bu sebeple karşılaşacağınız olumsuz durumları sizin yerinize düşünen ve halleden bir yol bulmak açısından eğitim sağlık sigortası yaptırmak hayati önem taşır. Yurtdışı eğitim sigortası fiyatları, kalacağınız süreye, coğrafyaya ve şirkete göre değişkenlik gösterebilir.

Yurtdışı eğitim süreçleri hakkında daha detaylı bilgi ihtiyacınız varsa eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla
Load More In Sigorta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

Abitur Programı Nedir? 

Alman lise bitirme sınavı olarak adlandırılan Abitur (Hochschulreifeprüfung – Yüksek Okul …