Anasayfa Amerika San Francisco Dil Okulu Eğitimi

San Francisco Dil Okulu Eğitimi

10 min read
0
0

Merhaba ben Ayşegül. Sizlere San Francisco Dil Okulu tecrübemden bahsetmek istiyorum. San Francisco hem yaşamak hem de öğrenci olmak için çok güzel bir şehir. Sanfrancisco’da 6 ay boyunca dil eğitimi aldım. Hayatım boyunca unutamayacağım bir tecrübe oldu benim için.

San Francisco Dil Okulu

Amerika uzun zamandır belirli bir süre yaşamak istediğim bir yerdi.  Amerika hayallerimin odak noktası her zaman Amerika’nın Batı Sahilleri olmuştu. Dil eğitimi almaya karar verdikten sonra ilk araştırdığım bölge California eyaleti oldu. San Francisco, California eyaletinin göz bebeği olması yanı sıra Amerika’nın en güzel beş şehrinden biri. Aynı zamanda bu şehir dünyanın en büyük turizm merkezlerinden biridir. Golden Gate köprü manzarası hala anılarımın en değerli parçası olarak hafızamdadır. Birbirinden güzel on dört farklı adasıyla bence Amerika’ nın en güzel şehirlerinden biridir San Francisco…

San Francisco Dil OkuluDil Eğitimi Öncesi Hazırlık Sürecim

San Francisco Dil Okulu eğitimi almak istiyorsanız ücretsiz olarak dil eğitimi danışmanlığı veren firmalar var. Bu firmaların tecrübesinden yararlanabilirsiniz. Ben de San Francisco eğitim bulma sürecinde danışman bir firma ile çalışmıştım. Okul seçenekleri sunmada, okulların bölgesi, konaklama seçenekleri ve yaşam masrafları gibi konularda danışman firma ile çalışmanın çok avantajını gördüm.

Hazırlık süresi okula karar vermeniz ile başlıyor. Önce okula ön kayıt için bir form doldurup başvurumu yaptım. Vize için ihtiyaç olduğundan başvuru yaptığım dil okulundan I20 belgesi talep ettim. I20 belgesi ve eğitim faturam geldikten sonra Amerika öğrenci vizesi başvurusu yaptım. Vize başvurusunda vize için gerekli belgeleri, ödemeleri yaptıktan sonra görüşmeye gittim. Vize randevumda konsolosluk yetkilisi ile yaptığım görüşme çok iyi geçmişti. Amerika öğrenci vizem onaylandıktan sonra dil eğitim için programın ücretini ödedim ve uçak biletimi aldım. Konaklama için dil okulunun yakınlarında bir yurt vardı. San Francisco Dil Okulu eğitimim boyunca çift kişilik odada yurtta kalacaktım. Konaklama için aile yanı alternatifi de olabiliyor. Ben okula yakın olması nedeniyle yurt odasını tercih ettim. Artık hedefime çok yakındım.

 

San Francisco Dil Okulu Seçimim

Gitmeden önce bol bol araştırma yaptım. Karşıma bir sürü dil okulu çıktı. Fiyatlar okulun bulunduğu bölgeye ya da eğitim tipine göre değişiklik gösteriyor. Hem bulunduğu bölge hem de ekonomik koşullarımı göz önünde bulundurarak kendime göre en uygun olan dil okulunu seçtim. Ücret, kalite, şehir merkezine uzaklık gibi pek çok etkeni değerlendirdim. San Francisco Amerika’nın pahalı bölgelerinden biri, bu sebeple okul ve konaklama dışında o bölgede günlük yaşam masrafları ile ilgili araştırma yaparak öncesinden plan oluşturdum. Kurs ve konaklama dışında günlük yapacağınız harcalamalarda ihtiyacınız olan bütçe için dikkate alınması gerekiyor.

Ödediğim dil eğitimi fiyatları için ortalama bir rakam söylemek gerekirse San Francisco’da dil okulu fiyatları haftada ortalama 356 $, konaklama ise 258 $ civarındaydı.

San Francisco’da Yaşam

Bildiğiniz üzere hemen hemen tüm Amerikan dizi, film ve müziklerinde California güzellemesi yapılır. Bu noktada sonuna kadar haklılarmış. Union Square meydanında yürümek müthiş keyifliydi. Cable Car şöhretini hak ediyor. Pier’den Alcatraz Adasını izleyebilir ya da tekne ile adaya geçebilirsiniz. Ada şehrin turistik mekânlarından biridir. Bunun yanı sıra San Francisco’ya gitmişken en az bir kere Golden Gate Köprüsü’ ne uğramalısınız. Yılın çoğu günü sisli olan bu köprü manzarası ile görülmeye değer. Deniz ürünleri ile aranız iyi ise kesinlikle Fisherman’s Wharf’a uğramalısınız. Balıkçı restoranları  ve hatıra dükkanları deniz kenarını süslüyor. San Francisco’da tıpkı İstanbul gibi köprüleriyle ünlü. İkinci köprümüz Bay Bridge. Tween Peaks ve Telgraph Hill tepeleri ise bir muhteşemler. Mutlaka bu tepelere çıkıp güneşin batışını izleyin. Bir film sahnesindeymişsiniz gibi hissedeceksiniz.

San Francisco dünyaca ünlü Silikon vadisini de bünyesinde bulundurduğu için eğer teknoloji ile ilgileniyorsanız bu bölgeyi de gezmenizi öneririm. Silikon vadisinde bulunan firmalar ofislerini turistik gezilere de açıyorlar. Günübirlik olarak Google ofisinde vakit geçirmenin ya da Facebook ofisini yakından görmenin de keyfini çıkarabilirsiniz.

San Francisco Dil Okulu

Amerika’da dil eğitimi alma istememin en büyük nedeni farklı bir ülkede kendi ayaklarım üzerinde durma isteği ve İngilizce’yi daha rahat ve akıcı bir şekilde konuşmak. Dünyanın bir ucunda farklı bir ülkede yalnız olmanın zorlukları mutlaka var ama benim için kendi kendine yaşamak anlamında çok faydalı oldu. Üstelik 2.ay’dan itibaren artık İngilizce konuşurken kendimi daha rahat hissetmeye ve dile hakim olmaya başladım.

Amerika’da dil okuluna gideceklere tavsiyem, dil okulu eğitimi süresince mümkün olduğunca okuldan ya da bölgeden insanlarla sosyalleşin. Yabancı dili ne kadar çok kullanırsanız o kadar hızlı geliştiğine şahit olacaksınız.

Daha Fazla
 • Sertifika Programı

  Sertifika Programları

  Sertifika Programı Nedir? Sertifika programları kısa sürede ve uygun bütçelerle eğitim alm…
 • Referans Mektubu

  Referans mektubu üniversite başvurunuz için en gerekli unsurlardan biridir. Amerika‘…
 • TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

  TOEFL yurt dışında eğitim almak isteyen her öğrenci için gerekli bir durum haline geldi. T…
Load More In Amerika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

TOEFL ve IELTS Sınavları

İngilizce dil yeterliliğini ölçmek için adaylara uygulanan TOEFL ve IELTS sınavları; yurtd…