Anasayfa Amerika Amerika Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

4 min read
1
0

Amerika vizesi almak isteyenler, farklı farklı vize çeşitlerinin olduğunu göreceklerdir. Öğrenci vizesi ise en sık sorulanlardan biri tanesidir. Amerika öğrenci vizesi almak isteyenlerin başvuru sırasında yapacakları ise oldukça uğraştırıcı görünüyor. Bu yüzden bu noktada konunun uzmanı bir danışmanlık firmasından yardım alabilirsiniz.

Peki, Amerika Öğrenci Vizesi başvururken ne gibi belgeler gerekiyor ve ne tür bir başvuru süreci gerçekleşiyor?

Öğrenci vizesi alabilmek için yani başvuru sürecinde ihtiyacınız olacakları kısaca anlatacak olursak, ilk olarak en az 1 yıl geçerliliği olan bir pasaportunuz olmalı. DS-160 vize başvuru formu ise olmazsa olmaz olarak karşınıza çıkacak. 1 adet fotoğraf, Konsolosluktaki vize görüşmesinden en az 3 gün önce ödenmesi gereken servis ücreti, okul kabul belgesi, son olarak aldığınız diploma, öğrenci belgesi, transkript gibi eğitim belgeleri ve daha önce yurtdışında aldığınız eğitimlerin belgeleri gibi evraklara başvuru sürecinde ihtiyacınız olacaktır.

Bu süreçte servis ücreti gibi çeşitli ödemeler yapmanız gerekebilir ve bu ödemelerin de tutarları farklılık gösterebilir. Dönem dönem ücretlerin değiştiğini görebilirsiniz. Vize mülakatında karşılaşacağınız sorular ile çeşitlilik gösterecektir. Genel anlamda başvuru belgelerinizde var olan bilgiler üzerinde durulacaktır. Eğitim bilgileriniz, alacağınız eğitim ve hedeflerinize dair sorular ile karşılaşabilirsiniz. Öğrenci vizesi alacak olmanız, bu sorular için sebep oluşturuyor. Diğer taraftan, tüm bu konular ile ilgili olarak profesyonel bir destek almanız mümkün. Eğitim danışmanlığı yapan şirketler, size dertsiz tasasız Amerika öğrenci vizesi alma imkânı sağlayabilir.

Başvuru belgeleri, gereklilikler, mülakat süreci ile ilgili her türlü bilgiye eksiksiz olarak ulaşabilirsiniz. Böylece hata riskini de minimuma indirebilirsiniz ama ben kendim halletmek istiyorum diyorsanız da bu mümkün. Bunun için verdiğimiz bilgiler ışığında evraklarınızı hazırlayıp, bireysel olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Belgelerinizin eksiksizliğinden emin olmanız ve yeterli seviyede dil bilgisine sahip olmanız yeterli. Gerekli ödemeleri yapıp, okul kabul kâğıdınızı da hazırladıysanız, mülakatın da sizin için olumlu sonuçlanması muhtemeldir. Amerika’da öğrenci olacak olanların alacağı Amerika öğrenci vizesi, bu ülkeye giriş için harika bir yol olacaktır. Üstelik diğer vize tiplerine göre daha kolay olması da muhtemeldir.

İlginizi Çekebilir –> Amerika Turist Vizesi

Daha Fazla
 • Sertifika Programı

  Sertifika Programları

  Sertifika Programı Nedir? Sertifika programları kısa sürede ve uygun bütçelerle eğitim alm…
 • Referans Mektubu

  Referans mektubu üniversite başvurunuz için en gerekli unsurlardan biridir. Amerika‘…
 • TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

  TOEFL yurt dışında eğitim almak isteyen her öğrenci için gerekli bir durum haline geldi. T…
Load More In Amerika

Yorum

 1. Pasaport Harçları - Manu Eğitim

  Ocak 1, 2022 at 11:04 am

  […] İlginizi Çekebilir –> Amerika Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır? […]

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

Pasaport Harçları

2019 yılı Ocak ayıyla birlikte pasaport harçları yüzde 24 oranında zamlanmıştır. Pasaport …