Anasayfa Amerika Amerika’da Sertifika Programları

Amerika’da Sertifika Programları

4 min read
0
1

Amerika’da sertifika programları, master için zaman ve maddi imkan yaratamayanlar için en iyi seçenek olarak biliniyor. Bu yüzden de oldukça ünlü olduğunu söyleyebiliriz. Amerika Birleşik Devletlerinde sertifika programlarına dahil olmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri iki eğitim kurumu ise University of California Berkeley ve University of California Los Angeles ‘dır. Bu iki seçkin okulda, sertifika programlarına dahil olarak, hem daha uygun ücretler ödersiniz, hem de nitelikli bir eğitim alırsınız. Master kadar uzun zamanınızı da harcamanız gerekmez. Tercih edebileceğiniz alanlara gelince, Genel İşletme, Ekonomi, Pazarlama, Finans, İnsan Kaynakları, Proje Yönetimi, Tasarım, Film Yapımcılığı ve Fotoğrafçılık ve çok daha fazlası karşınıza çıkmaktadır.

Bu tür programlarını akşam ve gündüz olmak üzere iki seçeneği bulunmaktadır. Akşam programları için konuşacak olursak, Amerika’da sertifika programları akşam olduğunda 9 ay süreye yayılmaktadır. Bazı programların ise bu eğitim süreci içerisinde çeşitli staj imkânı da olmaktadır. Programın sunduklarından biri olarak, dâhil olduğunuz alanın bir parçasıdır bu tür stajlar. Ayrıca Amerika’da Sertifika Programları, ülkede daha uzun süre kalmak ve çalışmak isteyenler için de cazip. Çünkü bu programı tamamladıktan sonra 12 aylık tam zamanlı çalışma iznine de sahip olmaktasınız.

Peki, Amerika’da sertifika programı için geçerli olan başvuru koşulları nelerdir?

Programın uluslararası öğrencilerden beklentisi üniversite diploması, not dökümü (transkript), 80 ve üzeri TOEFL skoru, özgeçmiş ve niyet mektubudur. Bunun yanında 2 adet de referans mektubu istenmektedir. Bu noktada önerimiz ise bu referansların birinin akademik nitelikte olması, diğerinin ise bir işveren olmasıdır.

Gündüz programları için ise 4 ay gibi kısa bir süre söz konusudur. Bunun ardından ise 4 ay süre ile maaşsız olarak orta ve büyük ölçekli bir şirkette staj imkanına sahip olursunuz. Bunun ardından ise 1 yıl çalışma izni elde edileceğinden genellikle, staj şirketinde normal bir çalışan statüsüne erişmeniz muhtemeldir. Dolayısıyla Amerika’da sertifika programları, pek çok avantajı ile öğrencilerin hayallerini süslüyor. Siz de Amerika hayallerinizi daha kısa süreli eğitim ile gerçekleştirebilir ve Amerika’da bir çalışan olabilirsiniz. Eşsiz tecrübeler ile ülkenize dönebilirsiniz.

Daha Fazla
 • Sertifika Programı

  Sertifika Programları

  Sertifika Programı Nedir? Sertifika programları kısa sürede ve uygun bütçelerle eğitim alm…
 • Referans Mektubu

  Referans mektubu üniversite başvurunuz için en gerekli unsurlardan biridir. Amerika‘…
 • TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

  TOEFL yurt dışında eğitim almak isteyen her öğrenci için gerekli bir durum haline geldi. T…
Load More In Amerika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

Abitur Programı Nedir? 

Alman lise bitirme sınavı olarak adlandırılan Abitur (Hochschulreifeprüfung – Yüksek Okul …