Anasayfa Amerika Amerika’da Yaz Okulu

Amerika’da Yaz Okulu

4 min read
0
0
Amerika'da yaz okulu

Yaz okulu her yaştan öğrenci için büyük bir gereklilik. Özellikle yurt dışında dil eğitimini ifade eden yaz okulu kavramı, son yıllarda daha da önemsenmeye başladı ve küçük yaşlardan itibaren öğrencilerin bu tip eğitimlerden faydalanması hedefleniyor. Ailelerin bilinçlenmesi de bu durumda etkili oluyor.

Biraz bu tip yaz okulu konseptinin detaylarına inecek olursak, öncelik öğrencilerin yaş gruplarına göre ayrıldığını ve kendi yaşıtları ile birlikte ders aldığını görmekteyiz. Derslerin yoğunluğu ise sizin isteğinize göre belirlenebiliyor. Haftalık 15 ile 20 ders arasında değişen bir sistem ise en çok tercih edilendir. Derslerin yanında en önemli unsur ise öğrencilerin yaşıtları ile kaynaşabilecek ortam yakalaması. Çünkü öğrenilenlerin günlük yaşamda kullanılması, bilgilerin pekişmesini ve kalıcı olmasını sağlayacaktır. Bunun için de seçeceğiniz yaz okulu eğitiminin dersler dışında ekstra aktiviteler sunması gerekir.

Yaz okulu süreleri konusuna gelecek olursak, haftalık bazda seçenekler ile karşılaşacaksınız. Farklı fiyatlar sunan okullar ile karşılaşacaksınız ve dilediğiniz kadar hafta seçebileceksiniz. İsterseniz 3 haftalık bir seçim yapabilirsiniz, isterseniz de 3 aylık eğlenceli bir yaz okulu seçimi yapabilirsiniz. Aralıksız olarak İngilizce konuşulan bir yerde ne kadar uzun süre kalırsanız, o kadar çok fayda elde edeceğinizi de unutmamak gerek. Bu yüzden mümkün olduğunca fazla süre öğrencinin bu eğitim ve sosyal çevre içerisinde yer alması gerekir.

Yaz okulu ve etkinlikleri iyi ama konaklama ve benzeri gereklilikler ne olacak?

Bu konuda da eğitim danışmanlığı şirketleri ya da okullar size yardımcı olabilir. Amerika’da yaz okulu seçenekleri genellikle üniversite kampüslerinde organize edildiğinden, konaklama da burada ayarlanır ve korkulacak bir sorun olmaktan çıkar. Burada yurtlarda kalabilir ya da hükümetler tarafından denetlenen aile yanı konaklama seçenekleri seçilebilir. Her iki seçenekte için de öğrencinin giriş çıkış saatlerinden, aktivitelere katılım durumuna kadar pek çok durum kontrol edilmektedir. Yani ebeveynler için oldukça güvenli ve iç rahatlatıcı şekilde konaklama imkanı sağlamaktadır. Siz de öğrenciyseniz ve Amerika’da yaz okulu eğitimi almak istiyorsanız ya da çocuğunuza farklı bir kültürü yaşatmak, dilini küçük yaşlarda geliştirmesini sağlamak istiyorsanız yaz okulu doğru bir başlangıç noktası olacaktır.

Amerika’da yaz okulu öğrencinin geleceğini şekillendirecek önemli bir adım olacaktır.

Daha Fazla
 • Sertifika Programı

  Sertifika Programları

  Sertifika Programı Nedir? Sertifika programları kısa sürede ve uygun bütçelerle eğitim alm…
 • Referans Mektubu

  Referans mektubu üniversite başvurunuz için en gerekli unsurlardan biridir. Amerika‘…
 • TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

  TOEFL yurt dışında eğitim almak isteyen her öğrenci için gerekli bir durum haline geldi. T…
Load More In Amerika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

Abitur Programı Nedir? 

Alman lise bitirme sınavı olarak adlandırılan Abitur (Hochschulreifeprüfung – Yüksek Okul …