Anasayfa Amerika Amerika F1 Öğrenci Vize Transferi

Amerika F1 Öğrenci Vize Transferi

5 min read
0
0

Amerikan vizesi, pek çok soru ile akıllarda yer ediyor. Çeşitliliğin fazla olması ve de talebin çokluğu bunun bir sebebi. Özellikle de F1 öğrenci vizesi, Amerika’da eğitim almak isteyenler için önemli bir konu olmaktadır. Çeşitli sorular ile zihnimizi kurcalayan bir konu ile karşı karşıyayız. Amerika F1 Öğrenci Vize Transferi ile ilgili aradığınız cevaplar ise işte burada! Soru cevap şeklinde merak ettiklerinizi cevapladık. Merak edilen özel durumlar ile ilgili önemli bilgilere ulaşabilir, öğrenci vizesi ile ilgili önemli detaylara hakim olabilirsiniz.

Bunun için okumaya devam edin, işte en çok merak edilenler!

 1. F1 öğrenci vizemin süresi biterse ne olacak?

F1, Amerika Birleşik Devletleri’nin öğrenci vizesi tiplerinden biridir ve öğrenci olduğunuz sürece bu vizeye sahip olacaksınız demektir. Öğrenciliğiniz devam ediyorsa, F1 vize sürenizi de uzatabilirsiniz. Öğrenciliğiniz devam etmiyorsa, vizenizin geçerliliği de kalkacaktır ve süre uzatmanız mümkün olmayacaktır.

 1. F1 öğrenci vizesi ile Amerika’da ne kadar kalabilirim?

F1 öğrenci vizesi çıkarılırken, öğrencilik durumunuz incelenir ve katıldığınız eğitim programının süresi boyunca Amerika’da kalmak için vize alırsınız. Eğitiminiz sürdüğü halde vizenizin bitmesi halinde ise süreyi uzatabilirsiniz. Bazı durumlarda söz konusu olan onaylanmış pratik eğitim süresi de vize geçerlilik süresine dâhil edilecektir.

 1. Başka bir okula transfer olma durumunda, F1 vizesinin süresini uzatmak için verilen süre nedir?

Diyelim ki 2 yıllık bir eğitim programı için 2 yıllık F1 öğrenci vizesine sahip oldunuz. Bu eğitimi tamamladıktan sonra, başka bir programda eğitiminize devam etmek istiyorsunuz. Bu transfer süresince, yeni bir okula kayıt olmak ve vize sürenizi yenilemek üzere size 60 gün süre verilmektedir.

 1. F1 öğrenci vizesine sahipken, başka bir vizeye sahip olmak mümkün mü yoksa vize tipim mi değiştirilecek?

F1 öğrenci vizesi öğrenciliğinizi gösterirken, çalışma vizesi gibi farklı vize tipleri farklı durumları gösterir. Dolayısıyla örneğin bu ikisi birbirinin yerine geçmez. Aynı anda iki farklı tipte vizeye sahip olmanız mümkündür. Hem öğrenci vizesine hem de çalışma vizesine sahip olabilirsiniz. Bu da size farklı farklı yetkiler tanıyacaktır.

Amerika’da eğitim almanın en önemli adımlarından biri olan Amerika öğrenci vizesi süreçlerine hakim olunması önemlidir. Eğitim süresinde herhangi bir şekilde vize değişikliği durumunuz olduğunda önden bilgili olduğunuz için sorunlara daha kolay çözüm bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir –> Amerika Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Daha Fazla
 • Sertifika Programı

  Sertifika Programları

  Sertifika Programı Nedir? Sertifika programları kısa sürede ve uygun bütçelerle eğitim alm…
 • Referans Mektubu

  Referans mektubu üniversite başvurunuz için en gerekli unsurlardan biridir. Amerika‘…
 • TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

  TOEFL yurt dışında eğitim almak isteyen her öğrenci için gerekli bir durum haline geldi. T…
Load More In Amerika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

Pasaport Harçları

2019 yılı Ocak ayıyla birlikte pasaport harçları yüzde 24 oranında zamlanmıştır. Pasaport …