Anasayfa Lisans Eğitimi Kanada’da eğitim almanın avantajları

Kanada’da eğitim almanın avantajları

6 min read
0
0
Kanada'da eğitim

Lise eğitimi, lisans eğitimi ya da daha ileri seviyede akademik eğitim almak için yurtdışı imkanlarını değerlendirirken göz önüne alınacak bazı kriterler bulunur. İlk olarak yurtdışı hayatına adaptasyondan yabancı olunan kültüre uyuma kadar farklı zorluklara katlanılacaksa gerçekten kaliteli bir okul seçilmelidir. Ayrıca bu kalitenin mali yansımaları adına burs kazanmakta oldukça önemlidir. Kanada’da eğitim, kalite ve maliyetleri açısından, yurtdışı eğitim hayatına sunduğu özel avantajları ile ünlüdür.

Kanada’da eğitim seçenekleri

Kanada vatandaşları ve hükümeti, eğitime çok büyük önem verirler. Sosyal devlet anlayışındaki eğitim maliyet payı, G-8 ülkelerinden çok fazladır. Eğitimin yüksek standartlarda verilmesi için harcanan para, eğitime verilen önemin sayısal göstergesidir. Ayrıca üniversitelerinden alınan diplomalar, tüm dünyada geçerliliği sahiptir ve bu diplomalar yüksek prestije sahiptir. 

Dil Bilgisi

Kanada’da eğitim için gelen yabancı öğrenciler, çok kültürlü bir ortamda eğitim alırlar. Adeta göçmen ülkesi konumundaki Kanada, dünyanın her yerinden farklı sosyal ve etnik gurubun temsiline ev sahipliği yapar. Kısaca oldukça misafirperver bir ülkedir. Öğrenciler yabancı dil konusunda oldukça şanslıdır çünkü ülkede İngilizce ve Fransızca anadildir. Yabancı dil seçenekleri, ülkedeki çok kültürlülük sayesinde daha fazla seçeneği de barındırmaktadır.

Yüksek Refah Düzeyi

Kanada’nın üç ünlü şehri, Dünya Bankası’nın Yaşam, Çalışma ve Eğitim adına en iyi on dünya şehri sıralamasına girmiştir. Tüm okullarında özel güvenlik hizmeti ve yüksek teknolojili güvenlik birimleri bulunur. BM’nin araştırmalarında hayat kalitesi olarak en iyi konumdaki Kanada’da eğitim, diğer yüksek prestijli Avrupa ve ABD okullarına göre çok daha güvenlidir. Öyle ki, Kanada’nın merkezlerine göre daha da soğuk olan şehirlerindeki okul kampüslerinde yapılar, yer altı tünel sistemleriyle bağlantılıdır. Bu tünel sistemleri sadece soğuktan öğrencilerin korunması için değil, doğal yaşam başta olmak üzere her türlü tehditten korunmak için geliştirilmiştir.  Kanada, Birleşmiş Milletler tarafından yapılan çeşitli araştırmalarla yaşam kalitesi bakımından yüksek notlar elde ederken, şiddet ve suç oranlarındaki düşük seviye ile de göz doldurur. Evrensel sağlık hizmeti standartları, ekonomisi ve sosyal yaşam faktörleri gibi kriterleri de yüksek puanlar elde eder. Kanada’da eğitim tüm bu yüksek standartları ile çok ilgi çekmektedir.

Sosyal Yaşam

Sosyal yaşam için halkın yaklaşık yüzde 65-70’i kendi evine sahiptir. Bilgisayar sahibi olma oranları Amerika Birleşik Devletleri haricindeki G-8 ülkelerinden oldukça fazladır. Sanat, eğlence ve medya platformları oldukça gelişmiştir. Fiziksel ölçüsü ile büyük sayılmayan Kanada’da yaklaşık 800 tv kanalı ve 1000’in üzerinde radyo, medya hizmeti verir. Hemen her şehir merkezinde sanat müzeleri, her ihtiyaca cevap veren AVM’leri, spor kompleksleri ve tiyatrolar ile karşılaşılabilir. Yaz aylarında kısa sürelide olsa plaj, doğal parklar ve hobi alanları çok konforludur. 

Kanada’da eğitim almanın avantajları, etkili yabancı dil ve kültür edinimleri, prestijli diplomalar ve bu muhteşem ülkenin sunduğu yaşam standartlarından ayrım gözetilmeksizin yaralanılmasını demektir.

Daha Fazla
Load More In Lisans Eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

Abitur Programı Nedir? 

Alman lise bitirme sınavı olarak adlandırılan Abitur (Hochschulreifeprüfung – Yüksek Okul …