Anasayfa İngiltere İngiltere’de Eğitim Almanın 6 Avantajı

İngiltere’de Eğitim Almanın 6 Avantajı

6 min read
0
0

Öncelikle eğitim almak, hayatımıza değer katan en önemli aktivitedir. Bireyler, eğitimle gelişir, kendini yeniler ve hayata değer katar. Eğitimsiz kalan toplumlar gelişmez, kişiler kendini geliştiremez. İnsanlar, eğitim ile değerlenir, büyür ve topluma yarar sağlar.

Doğduğumuz andan itibaren hep bir eğitime tabi tutuluruz. Gelişiriz ve değişerek büyürüz. Büyüdükçe eğitime daha çok ihtiyaç duyarız. Çünkü büyüdükçe öğrenmemiz gerekenler artar, baş etmemiz gereken tonlarca sorun ortaya çıkar. Hayata at gözlüğü ile bakmamamızın tek çaresidir eğitim görmek ve körelmemek. Her insan, en iyi şartlarda eğitim almak ve buna bağlı olarak da geleceğin parlak olduğu mesleklere yönelmek ister.

Bu hususta, Türkiye şartlarında iyi bir eğitim olsa da iyi iş fırsatları pek de mümkün olmayabilir. Çünkü belli şirketler ve belli eğitim seviyeleri vardır. Bu yerlerde sayılı olduğu için gerekli kişiler çoktan yerleşmiştir buralara. Daha da önemlisi alacağımız eğitimin bizi farklı kılması gerekmektedir. Dolayısıyla, bu farklılık durumu da en çok yurt dışında eğitim görülmesi ile mümkün olmaktadır. Ön hazırlık olarak yurt dışında eğitim ile ilgili bilgiler toplanmalı ve gideceğimiz yerin seçimi konusunda araştırma yapılmalıdır. Bu hususta yurt dışında eğitim denilince ilk akla gelen ülkelerdendir İngiltere. İngiltere’de eğitim almanın büyük avantajları vardır. Dünyanın sayılı üniversiteleri İngiltere’de bulunur. Bu üniversitelerde okumak da oldukça ayrıcalıklı bir durum sağlayacağından geleceğimiz de bir o kadar parlak olacaktır.

Şimdi İngiltere’de okumanın avantajlarını inceleyelim.

  • İngiltere’de eğitim almak, bizi dünyanın en iyi eğitim markaları olan üniversitelerle tanıştıracaktır. İngiltere’de adından sıkça söz ettiren iki önemli üniversiteyle. Oxford ve Cambridge Üniversiteleri, binlerce kişi bu üniversitelere sadece dil eğitimi için bile olsa akın etmektedir.
  • İngiltere’de yaklaşık 130 tane üniversite bulunur ve bu üniversitelerin dörtte biri dünyanın en iyi 500 Üniversitesi arasına katılmaktadır.
  • İngiltere’de eğitim almak istiyor, ancak dil konusunda çekimser davranıyorsanız hiç korkmayın. Çünkü İngiltere’deki bu uygulama ile rahatlıkla üniversite okuyabilir ve dil eğitimi alabilirsiniz İngiltere’deki üniversiteler şartlı kabul vererek eğitiminizi aksatmanıza izin vermez.
  • İngiltere’de eğitim almak ile üniversite ve yüksek lisans eğitiminizi daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Çünkü İngiltere de lisans süresi 3 yıldır. Yüksek lisans süresi ise 1 yıldır. Türkiye de ise bu uygulama 6 yıllık süreye tekabül eder. Bu durumda zaman konusunda da oldukça tasarruf sağlamış olursunuz.
  • İngiltere’de eğitim sistemi, gelişime ve araştırmaya son derece önem verir. Sıradan bir eğitim sistemi yerine devamlı değişime açık bir eğitim vizyonu ile hareket edilir.
  • İngiltere de haftada 20 saat yasal çalışma iznini bulunmaktadır. Arta kalan zamanda, orada bulunduğunuz sürece farklı alanlara yönelerek masraflarınızın karşılanmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Sonuç olarak, İngiltere’de eğitim almak kaliteli bir eğitim altyapısı, ana dil seviyesinde İngilizce ve uluslararası bir ortamda yaşama deneyimi kazandırırken aynı zamanda kariyerinize de fark yaratarak başlamak imkanı sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir –> İngiltere Öğrenci Vizesi

Daha Fazla
Load More In İngiltere

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

Abitur Programı Nedir? 

Alman lise bitirme sınavı olarak adlandırılan Abitur (Hochschulreifeprüfung – Yüksek Okul …