Anasayfa Amerika Amerika’da Hemşirelik Eğitimi Nasıl Alınır?

Amerika’da Hemşirelik Eğitimi Nasıl Alınır?

4 min read
0
0
Amerika’da Hemşirelik Eğitimi

Amerika’da eğitim almak isteyenlerin aklından geçen mesleklerden biri de hemşirelik oluyor. Ancak bilmelisiniz ki Amerika’da hemşirelik eğitimi farklı farklı seçenekler ile sunuluyor.

Öncelikle Amerika’da hemşire denildiğinde algılanan kavram bizdeki gibi tek değil. 9 – 12 ay gibi sürelerde eğitim alarak hemşirelik sertifikası alabiliyorsunuz. Kısa süreli eğitim ile alınan hemşirelik sertifikaları LPN ve LVN olarak geçmektedir. Bu sertifika sahipleri doktor ofislerinde ya da huzur evi gibi alanlarda çalışmaya hak kazanabiliyor. Eğer istediğiniz meslek bizim bildiğimiz anlamda uzman bir hemşirelik ise Amerika’da hemşirelik eğitimi için Associate ve Bachelor seçenekleri bulunmaktadır. Bu da ön lisans ve lisans demektir. 2 yıllık ve 4 yıllık seçeneklerden birini hedefleyerek eğitim alabilirsiniz.

Amerika’da Hemşirelik Eğitimi Başvurularında Neler Yapmalı?

Bu eğitimi almak isteyenler başvuru şartlarına da dikkat etmesi gerekiyor elbette. Kabul alabilmeniz için ilk olarak yapmanız gereken yüksek notlara sahip olmaktır. Bunun dışında pek çok bölümde geçerli olduğu gibi referans mektubu, niyet mektubu gibi gerekleri yerine getirmeli, kendinizi iyi ifade etmelisiniz. Bu mesleği, başvurduğunuz okulu gerçekten istediğinize ikna etmeniz gerekiyor. Ayrıca eğitiminizin yanında edindiğiniz sosyal beceriler, geliştirdiğiniz yetenekler de dikkat çekecektir. Yani sizin okumaya, kendinizi geliştirmeye istekli olduğunuzu kanıtlayacaktır. Bu sayede kabul almanız da daha kolay olur. Yani hayal ettiğiniz eğitime ulaşmanız daha mümkün olacaktır.

Peki, Amerika’da hemşirelik eğitimi alabileceğiniz kurumlar hangileridir?

Bu eğitimi alabileceğiniz pek çok okul saymamız mümkün. Ancak en çok tercih edilenler, en başarılı olanlara örnek vermek daha doğru olur. Ohio – Capital University, Iowa – Clarke University, Massachusetts – Salem State Üniversitesi ve Michigan – Western Michigan Üniversitesi ilk akla gelen ve en çok tercih edilen hemşirelik eğitimi vermekte olan üniversitelerdir. Siz de Amerika’da hemşirelik eğitimi almak istiyorsanız, ilk olarak başvuruda bulunmanız gereken kurumlar bunlar olabilir. Her biri farklı eyaletlerde yer alıp, farklı yapılar ve çevreler içerisinde yer alabilir. Bu sebeple üniversitelerin bu tür özelliklerini de başvuru öncesinde incelemelisiniz. Hayallerinize kavuşmanız sandığınız kadar zor olmayacak. İster kendiniz başvuru işlemlerinizi gerçekleştirin, isterseniz eğitim danışmanlarından yardım alın. Kolayca başvurunuzu gerçekleştirip, hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Daha Fazla
 • Sertifika Programı

  Sertifika Programları

  Sertifika Programı Nedir? Sertifika programları kısa sürede ve uygun bütçelerle eğitim alm…
 • Referans Mektubu

  Referans mektubu üniversite başvurunuz için en gerekli unsurlardan biridir. Amerika‘…
 • TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

  TOEFL yurt dışında eğitim almak isteyen her öğrenci için gerekli bir durum haline geldi. T…
Load More In Amerika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

Polonya’da Eğitim ve Yaşam

Polonya’nın, Avrupa Birliğine üye olmasıyla birlikte ferah yaşam şartlarına kavuşmas…