Anasayfa Amerika GMAT Sınavına Hazırlanırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Madde

GMAT Sınavına Hazırlanırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Madde

5 min read
0
0
GMAT Hazırlık

Yurtdışında ya da Türkiye’deki bazı okullarda yüksek lisans ya da doktora eğitimi almaya karar verdiyseniz, almanız gereken sınavlardan biri olan GMAT sınavı disiplinli bir çalışma süreci gerektirmektedir. Türk öğrenciler genel olarak bu sınavın İngilizce bölümlerinde zorlanırken, matematik bölümünü daha kolay çözmektedir. GMAT Hazırlık aşamasında GMAT sınavının yapısı ve sınav içeriklerini öğrenerek sınava uygun yapacağınız düzenli bir çalışma programı ile istediğiniz puanı alabilirsiniz.

GMAT Hazırlık Aşamasında İhtiyacınız Olabilecek İpuçları

     1.İlk Soru Önemlidir

Sorular bilgisayar üzerinden otomatik olarak sorunun zorluk düzeyine göre seçilmektedir. Verdiğiniz doğru cevaba göre size daha yüksek puan kazandıran sorular ya da yanlış cevap verirseniz ona göre daha az puan kazandıran sorular gelecektir. Bundan dolayı ilk verdiğiniz cevabın doğru olması ardından gelecek soruyu etkileyecektir. Doğru cevabın ardından gelecek yüksek puanlı soru ile avantaj sağlayabilirsiniz.

2.Sorulara Mutlaka Cevap Vermeye Çalışın

GMAT sınavında soruları boş geçmek yanlış verdiğiniz cevaplara göre daha çok puan kaybettirmektedir. Eğer cevap hakkında bir fikriniz yok ise daha az puan kaybetmek için cevaplar arasından doğru olabileceğini düşündüğünüz bir seçeneği seçmek daha avantajlı olacaktır.

3. Zamanı İyi Değerlendirin

Sınavın her bölümü için ayrılan belirli bir süre vardır. Bu sınavda da birçok sınavdaki gibi süreyi doğru kullanmak önemlidir. Sınava girmeden her bir soruya düşen tahmini süreyi belirleyerek o süre içerisinde kalmaya çalışarak ilerlemeyi deneyebilirsiniz. Zamanı iyi kullanmak puan kazandırırken, eğer yetiştiremezseniz GMAT sınavında puan kaybedersiniz.

4. Pratik Yapın

Sınav hazırlık aşamasında sınav konu içeriklerini iyice anlayıp, GMAT sınavında çıkabilecek soruların benzerlerinden bol bol çözmeye çalışın. Bu şekilde pratik yaptığınız için sınavda hem daha rahat olur hem de hız açısından sorun yaşamazsınız.

5. Tek Cevap Hakkınız Var, Unutmayın!

Sınav bilgisayar üzerinden yapıldığı için soruya cevap vermemeniz durumunda o soruya tekrar geri dönmeniz mümkün değildir. Bundan dolayı soruya cevap verirken bu detayı da göz önünde bulundurunuz.

Bu maddelerin yanı sıra sınavın yapısını daha iyi anlamanıza yardımcı olabilecek online kaynaklar, GMAT Hazırlık kitapları ya da GMAT kurslarından yardım alarak bu sınavdan yüksek bir puan elde edebilirsiniz.

Daha Fazla
 • Sertifika Programı

  Sertifika Programları

  Sertifika Programı Nedir? Sertifika programları kısa sürede ve uygun bütçelerle eğitim alm…
 • Referans Mektubu

  Referans mektubu üniversite başvurunuz için en gerekli unsurlardan biridir. Amerika‘…
 • TOEFL İçin 10 Ücretsiz Kaynak

  TOEFL yurt dışında eğitim almak isteyen her öğrenci için gerekli bir durum haline geldi. T…
Load More In Amerika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

TOEFL ve IELTS Sınavları

İngilizce dil yeterliliğini ölçmek için adaylara uygulanan TOEFL ve IELTS sınavları; yurtd…