Anasayfa Dil Eğitimi Malta’da Eğitim ve Yaşam

Malta’da Eğitim ve Yaşam

6 min read
0
0

Malta’da Eğitim

Dünyada dil okulları denildiği zaman akla ilk olarak Malta gelmektedir. Dil okulları sayesinde oldukça popüler bir ada haline gelmiştir. Malta küçük bir adadan ibarettir. Eğitim konusunda İngilizce eğitimden kaynaklı oldukça ileri düzeydedir. Adada 60’a yakın dil okulu bulunmaktadır. Üç takım adasının tamamen eğitim ve gece hayatı üzerine kurulmuş olduğunu söylemek mümkündür. Dünyada yer alan dil okulları içerisinde en uygun ve ekonomik olan Malta dil okullarıdır. Bu nedenle oldukça fazla tercih edilmektedir. Ayrıca buraya eğitime gelen kişiler eğitim ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda tatil ihtiyaçlarını da karşılamaktadır.Ülkede oldukça fazla dil okulu bulunması rekabet ortamı yaratıp, eğitim ücretlerinin oldukça makul seviyelere inmesine neden olmuştur.

Malta’da bulunan dil okulları devlet tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Malta dil okulları eğitiminde paket programlar bulunmaktadır. 4 haftadan başlayarak 24 haftaya kadar çıkabilen paket programları kişilerin İngilizce dil seviyelerinde gelmek istedikleri ve kendilerine koydukları hedefler ile orantılıdır.

Maltada Eğiim ve Yaşam

Malta’da eğitim ihtiyacınızı karşılarken hem eğitim ücreti hem konaklama hem de yemek ücretlerini tek bir seferde ödeyebilirsiniz. Böylece siz Malta’ya gitmeden dil okullarının sizin için sağladığı konaklama hizmeti de sağlanmış olur. Siz oraya gittiğiniz zaman konaklamak için yer arayışı içine girmezsiniz. Stüdyo daire, öğrenci evi, aile yanı konaklama gibi sizin istek ve ihtiyaçlarınıza yönelik konaklama ihtiyaçlarınızı da dil okulları sağlayabilmektedir.

Malta yaz turizmini için tercih edilen bir ülke olduğundan dolayı,  kış sezonunda fiyatlar mevcut fiyatların da aşağısına inmektedir. Ayrıca kış sezonunda pek az öğrenci bulunmaktadır. Biraz sakinlik arıyor ve adanın keyfini de sürmek istiyorsanız sonbahar kış döneminde burada dil eğitimi alabilirsiniz. Fakat eğitim almanın yanı sıra denize girmek ve tatil yapmak amacındaysanız ilkbahar ve yaz dönemlerinde de dil okullarından kendinize en uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz.

Dil Okulları Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın!

Malta’da Yaşam

Maltada Eğiim ve Yaşam

Malta, Avrupa Birliği kapsamında yer almaktadır. Bu sayede ekonomisi oldukça gelişmiştir. Ayrıca turizm sektörü ve eğlence sektörü Malta’nın hem ekonomisini hem de yaşam koşullarını etkilemektedir. Ülkede tarım yoktur. Su sıkıntısı olduğu için gıda malzemeleri ithal edilmektedir. Ülkenin para birimi Euro’dur. Yaşam koşulları diğer ada ülkelerine göre makuldür. Yine de gece hayatı ve turizm yönünden pahalı olabilmektedir. Eğitimin ucuz, gece hayatının ise pahalı olduğu Malta’da yaşam oldukça kolaydır. İklim koşulları yaz aylarında zorlayıcı olabilmektedir. Bunaltıcı sıcaklık nedeni ile adanın her yerinde ancak klima ile durulmaktadır. Malta belirli bir dönem İngiltere’nin sömürgesinde kaldığı için belirgin izlerini hala devam ettirmektedir. Trafik soldan değil sağdan işlemektedir. Yemek kültüründe İngiliz mutfağı hakimdir. Evlerin mimari yapılarında İngiliz izlerini görebilmeniz mümkündür. Oldukça eğlenceli ve rahat yaşam tarzı bulunmaktadır. Sizler de dil okulları için milyonlarca öğrencinin yaptığı gibi Malta’yı tercih edebilirsiniz. Böylece hem tatil yapmış hem de Malta’da eğitim almış olursunuz.

Yabancı Dil Eğitimine Kaç Yaşında Başlanmalıdır? Okumadan Geçmeyin!

İngiltere Dil Okulları Hakkında Bilgi Alın!

Daha Fazla
Load More In Dil Eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

TOEFL ve IELTS Sınavları

İngilizce dil yeterliliğini ölçmek için adaylara uygulanan TOEFL ve IELTS sınavları; yurtd…