Anasayfa Amerika Amerikan Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Amerikan Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

4 min read
0
0

Amerikan vizesi almak isteyenler, farklı farklı vize çeşitlerinin olduğunu göreceklerdir. Öğrenci vizesi ise en sık sorulanlardan biri tanesidir. Amerikan öğrenci vizesi almak isteyenlerin başvuru sırasında yapacakları ise oldukça uğraştırıcı görünüyor. Bu yüzden bu noktada konunun uzmanı bir danışmanlık firmasından yardım alabilirsiniz.

Peki, Amerikan Öğrenci Vizesi başvururken ne gibi belgeler gerekiyor ve ne tür bir başvuru süreci gerçekleşiyor?

Öğrenci vizesi alabilmek için yani başvuru sürecinde ihtiyacınız olacakları kısaca anlatacak olursak, ilk olarak en az 1 yıl geçerliliği olan bir pasaportunuz olmalı. DS-160 vize başvuru formu ise olmazsa olmaz olarak karşınıza çıkacak. 1 adet fotoğraf, Konsolosluktaki vize görüşmesinden en az 3 gün önce ödenmesi gereken servis ücreti, okul kabul belgesi, son olarak aldığınız diploma, öğrenci belgesi, transkript gibi eğitim belgeleri ve daha önce yurtdışında aldığınız eğitimlerin belgeleri gibi evraklara başvuru sürecinde ihtiyacınız olacaktır.

Bu süreçte servis ücreti gibi çeşitli ödemeler yapmanız gerekebilir ve bu ödemelerin de tutarları farklılık gösterebilir. Dönem dönem ücretlerin değiştiğini görebilirsiniz. Vize mülakatında karşılaşacağınız sorular ile çeşitlilik gösterecektir. Genel anlamda başvuru belgelerinizde var olan bilgiler üzerinde durulacaktır. Eğitim bilgileriniz, alacağınız eğitim ve hedeflerinize dair sorular ile karşılaşabilirsiniz. Öğrenci vizesi alacak olmanız, bu sorular için sebep oluşturuyor. Diğer taraftan, tüm bu konular ile ilgili olarak profesyonel bir destek almanız mümkün. Eğitim danışmanlığı yapan şirketler, size dertsiz tasasız Amerikan öğrenci vizesi alma imkânı sağlayabilir.

Başvuru belgeleri, gereklilikler, mülakat süreci ile ilgili her türlü bilgiye eksiksiz olarak ulaşabilirsiniz. Böylece hata riskini de minimuma indirebilirsiniz ama ben kendim halletmek istiyorum diyorsanız da bu mümkün. Bunun için verdiğimiz bilgiler ışığında evraklarınızı hazırlayıp, bireysel olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Belgelerinizin eksiksizliğinden emin olmanız ve yeterli seviyede dil bilgisine sahip olmanız yeterli. Gerekli ödemeleri yapıp, okul kabul kâğıdınızı da hazırladıysanız, mülakatın da sizin için olumlu sonuçlanması muhtemeldir. Amerika’da öğrenci olacak olanların alacağı Amerikan öğrenci vizesi, bu ülkeye giriş için harika bir yol olacaktır. Üstelik diğer vize tiplerine göre daha kolay olması da muhtemeldir.

Daha Fazla
Load More In Amerika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Yurt Dışı İş İmkanları ve Çalışma Şartları

Günümüzde pek çok kişi daha iyi yaşam standardına sahip olabilmek için yurt dışında iş imk…